pondělí 13. října 2014

Volání minulosti - Barbara Wood

Už podruhé jsem se začetla do příběhu Leyly Pembertonové. Mladé dívky snažící se přijít na ztracené vpomínky z prvních 5 let svého života. Po smrti své matky se vrací na pozvání tety Sylvie do rodného domu Pemberton Hurst. namísto vřelého přijetí se však dočká sice zdvořilého, ale chladného přivítání příbuzných. Postupně se rozplétá podivný příběh malé holčičky, jež byla kdysi, podle rodiny, svědkem vraždy svého bratra a sebevraždy otce. Dívka tomu ale nevěří, dokud jí bratranec Colin neřekne o rodinné kletbě. I tak má pochybnosti, hlavně poté, co přijde na to, že kniha o tumoru, jež má být dokladem o dědičném zatížení nemocí rodu, je vlastně falzifikát.
Podaří se dívce vypátrat, kdo do se ji pokouší otrávit? Odhalí skutečnou pravdu o šíelnství v rodině Pembertonů?

Ani takle kniha mě přilš nenadchla. Barbara Wood umí psát i mnohem poutavěji.

2 komentáře:

  1. Milá chudobko,
    říká se sto lidí- sto chutí a tak je to i s knihami.
    Já nemusím tak zvané ženské romány ani fantasty.Ale 30 dílů- ságy rodu Morlandů, jsem  s chutí četla celé  dva roky .Moc zdravím-A.

    OdpovědětVymazat
  2. [1]: Tak to se ní podívám v knihovně. Děkuji za tip

    OdpovědětVymazat

Děkuji vám za milou návštěvu ❤