pondělí 19. října 2020

Dárky z práce

 To, že v zdravotní nebo chcete-li správně všeobecné sestry dostávají od spokojených pacientů dárečky, je myslím známo. Někdy je to bonboniéra, někdy kafíčko, někdy zákusky nebo obložené chlebíčky. Ale někdy je to třeba květina. Dostaly jsme ji jako kolektiv. Je nádherná. 


Orchidejku nám daroval spokojený manžel naší pacientky.Její sametové, temně fialové květy nejspíš budou kvést ještě hodně dlouho.Je to prostě nádhera .No tak tohle jsem nečekala ani omylem.
Paní si mě dala zavolat kolegyní a pak mi v papírové taštičce dala parfém.Myslela jsem si, že je to malá bonboška, ale na pracovně jsem nestačila zírat.
Parfém a jak krásně voněl.
Jako by byl pro mě vytvořený.
Našla jsem si na netu, proč mi tak hezky voní:

Nomade od Chloé je chyprově-ovocná vůně určená pro všechny svobodomyslné ženy. Ovocnou hlavu tvoří mirabelka, bergamot, citron a mandarinka. Srdce patří frézii, jasmínu, broskvi a růži. V základu se rozvoní dubový mech, ambrové a santalové dřevo a pačuli společně s bílým pižmem.

Vůně byla na trh uvedena v roce 2018 a její tváří se stala herečka Ariane Labed.


Tu noční jsem byla tak trochu mimo,
chtěla jsem parfém vrátit, ale paní o tom nechtěla ani slyšet.Takovou vůní prosycenou noční jsem tedy ještě nezažila a nejspíš ani už nezažiju...


Zaměstnavatel nám poskytl bonusový program Sodexo pass. 
Každý z nás ho má nabitý jinou částkou, podle toho, 
kolik je nám přispíváno na důchodové pojištění.
Ta moje částka měla hrubě přes 7000 kč.
Když rozkliknete odkaz, zjistíte, 
Už strašně dlouho jsem toužila mít doma v knihovně všech sedm knih Harryho Pottera.
Takže jsem si vyšla k tou kouzelnou kartičkou do knihkupectví
a koupila za penízky od zaměstnavatele  dáreček ...No a k němu ještě  tuhle báječnou trilogii.Už se těším, až se do ní pustím.
Teď si vychutnávám Harryho...
Hezky od prvního dílu.
Knihy mají krásný přebal, takový sametový.
Je to krásně příjemný pocit, držet tyto svazky v ruce.
A kolik to mého chlebodárce stálo? 
No, hodně...
Ale pořád ještě na kartě zůstává dost, 
abych mohla rodinu zásobit vitamíny a jinými dobrotami z lékárny.

 

A tento dárek jsem nedostala já osobně.
Dostaly jsme v práci nádhernou velikánskou kytici růží.
Holky si vzaly po třech a po pěti.
Já mám doma jen jedinou rudou růži.
Vděčný pán mi tak udělal radost k svátku, protože zrovna bylo 13.10.Doma jsem ji dala do vázičky,
dárku z mých padesátin.
Dala jsem ji tam 13.10.A tahle fotka je z dneška, 19.10.
Růžička nádherně voní.
A vůbec neuvadá.Dělá mi milou společnost.
Mám z ní velkou radost,
z toho, že se stále drží.
Líbí se vám?
Mě moc.


43 komentářů:

 1. Když orchidejce opadají ty krásné květy, tak stačí ty stvoly zastřihnout a za nějaký čas vyraší nové a na nich pak nové květy.

  OdpovědětVymazat
 2. Renatko, takové dárky od vděčných pacientů udělají určitě ohromnou radost. Vždyť vy si je zasloužíte, zvláště v této době. Zdravím a opatruj se ☺☺☺

  OdpovědětVymazat
 3. Renatko, dárky jsou opravdu milou pozorností jak od pacientů, tak i zaměstnavatele. 💕🌹 Zasloužíte si je za vaši práci, za obětavost a hlavně za to, že jste zůstaly jako sestřičky v oboru. Znám spoustu těch, které po vystudování zdrávky šly pracovat mimo zdravotnictví.
  Měj hezké dny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vím, že bych dokázala být třeba prodavačkou nebo švadlenou. Ale tahleta práce mě naplňuje. Je mi šitá na míru :-)

   Vymazat
 4. Od pacientů je to moc milé, také by mě to udělalo radost :).
  Harryho Pottera máme taky všechny díly, jak knižní, tak filmové a musím říct, že filmové zpracování mám mnohem raději. Knížky jsem četla po večerech klukům, první díl super, druhý taky, ale ten třetí jsme vzdali, byly to tak rozvláčné věty, že mě to nebavilo nahlas předčítat a kluky zase poslouchat :D. Sama pro sebe v duchu bych to určitě dala, ale nahlas to bylo peklo :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toho filmového mám v PC. Ráda se k němu sem tam vracím. Ale jsem zvědavá, jaké budu mít pocity při čtení knih. Už jsem ho jednou celého přečetla. Vždycky nejdřív knihu a pak mi kluci stáhli film. Líbilo se mi obojí.

   Vymazat
 5. Renatko, dodatečná gratulace k svátku - zdraví, pohodu a vzorné pacienty. Dárky určitě potěšily, zasloužíte si je. Je dobře, že si dokážeš udělat radost - knihy, přeji pohodové čtení.☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, když jsem je doma vybalila, měla jsem takový divný pocit, výčitku. Koupila jsem si něco jenom a úplně pro sebe a nebylo to jídlo ani oblečení. Ale pak mě to přešlo. Holky v práci mi vysvětlily, že jsem trubka :-) :-) :-)

   Vymazat
  2. Souhlasím s holkama z práce☺

   Vymazat
 6. Krásné a voňavé dárky, zasloužíte si je. Stejně jako bonusový program od zaměstnavatele. Přeji Ti hezké chvíle s vybranými knihami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, už jsem v půlce prvního dílu. Hezky si ho vychutnávám.

   Vymazat
 7. Jsem asi poslední gramotný obyvatel zeměkoule, který Harryho Pottera ani nečetl ani neviděl jako film :-). Všechny tyhle dárečky jsou moc milé a umím si představit, jakou udělají radost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ale přece vůbec nevadí. Máš svoje oblíbené knihy a filmy, které ti stejně jako mě Harry Potter, dělají radost. A to je přece bezva :-)

   Vymazat
  2. Jsem další gramotná obyvatelka, která Harry Pottera nečetla a jeden film jsem viděla jen pár minut. Pokud ale byl nákup těch knížek pro tebe radostný, nic proti tomu. Užij si i darovanou luxusní vůni a přeju vám všem v práci i doma co nejlepší dny ☺

   Vymazat
 8. Krásné! Každý dáreček určitě potěší a v této době, když jste v práci od nevidím do nevidím tak určitě! Držte se všichni! Přeji lepší časy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Libuško, máš pravdu, držme se všichni...

   Vymazat
 9. Chudobko vy můžete mít v nemocnici na pracovišti kytky? To my ne, ale je pravdou, že nám kytky nikdo nenosí. Občas nějakou pozornost v podobě bonboniery, ale když je nás tam osm, tak to na některou kolikrát ani čokoládové potěšení coby jednohubka - nevyjde.
  Máte pozorného zaměstnavatele, nám se zatím dostalo informací, že nejsou peníze, takže nedostaneme ani to, co nám bylo za kovidové jarní období slíbeno. :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, na DMZ ano, tam smí být. Zaměstnavatel je FN Olomouc. Za covida jsme taky neviděli ani halíř a mám takový divný pocit, že ani neuvidíme...

   Vymazat
 10. Parfém je opravdu luxusní, jak koukám :) Orchidej je opravdu krásná, určitě vám bude dělat radost :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ráda se potěším ze sametových květů. Je to fialová nádhera. A parfém jsem zatím použila jen párkrát. Tak nějak si ho šetřím :-)

   Vymazat
 11. Radost je třeba si občas udělat, zvlášť v dnešní složité době, abychom se z toho všeho nezbláznili. A u zdravotníků to platí stonásobně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu. Po včerejších informacích z práce jsem si doma, stejně jako další mé kolegyně, nalila vínko. Začíná přituhovat....

   Vymazat
 12. Moc milé čtení :-) A těm, kteří dárky dávají, určitě udělá největší radost, když vidí, že se trefili :-)
  Ta sada knih vypadá báječně. Když jsem s dcerou sledovala Fantastická zvířata, tak jsem původně vůbec netušila, do čeho jdu a byla jsem dost mile překvapena.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já je ze začátku nechápala, doufám, že kniha bude lepší než film

   Vymazat
 13. Užijte si knížky - já už přemýšlím, jaké koupím na Vánoce. Růže je moc krásná a věřím, že vám dělá radost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždycky jsem ji ráno pozdravila a pochválila. Ale včera začala uvadat...

   Vymazat
 14. Moc hezký článek. Moc vám taková ocenění přeji. Zasloužíte si je. Všechny dárky jsou úžasné, hlavně udělaly radost, a to je důležité. Růžička moc hezká.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Jak už bylo řečeno, dárky radost rozhodně udělaly :-)

   Vymazat
 15. Krásné dárky jsi dostala Renatko, zasloužíte si je. V této nelehké době to není pro vás vůbec jednoduché. Skláním se před všemi zdravotníky a děkuji všem za pomoc při záchraně zdraví...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Květi děkujeme, je to naše práce a snažíme se ji dělat jak nejlíp to umíme

   Vymazat
 16. Krásný potterovský dáreček, je potřeba si dělat radost a odreagovat se. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, odreagování se je potřebné, abychom ten nápor pak zvládli líp

   Vymazat
 17. Je dobře, že sis sama sobě udělala radost knihami. A občasný dárek od pacientů si zasloužíte. Pracovní nasazení pracovníků ve zdravotnictví v této době je opravdu náročné. Takže díky vám všem !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani sama sobě si radost moc často nedělám, tohle byla výjimka. Ale povedla se

   Vymazat
 18. I já jako obrovský fanda Harryho jsem si začala kupovat knihy po dílech, ale ty ilustrované. Je to nádherně namalované, mám zatím pouze dva díly, ale poprosím Ježíška, aby se posnažil a dodal další :-)
  Kdysi dávno jsem také dostala parfém a byla jsem z toho tak nadšená, bylo to ještě z Tuzexu a paní mi tenkrát udělala šílenou radost a říkal, že právě proto mi to darovala.
  Napsala jsem včera článek, je věnovaný vám všem kočkám, co o nás pečujete a poslala jsem ti ho do postele :-)
  Opatruj se, děkuji, že jsi a rozdáváš ze sebe to krásné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za všechny sestřičky Simi, já se teď trochu odmlčela, jdu totiž pracovat na covid oddělení. Bude to náročné....

   Vymazat
 19. Renátko, takové milé dárky udělají určitě radost a vy si je opravdu zasloužíte. Za vaši péči a za vaše nasazení, nemáte to vůbec jednoduché. Je to mazec, jak se ta oddělení u vás mění. Tak se všichni držte a opatrujte se.
  Přeji Ti klidné dny. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Dáši, ten klid v sobě teď budu potřebovat. Taky se drž a opatruj

   Vymazat
 20. Renatko, překrásné dárky. Sama nevím, který by mi udělal větší radost. Ale asi nejde o obsah, ale o ten pocit, já vím :) Že si někdo vzpomněl, chtěl potěšit :)
  Přeji prima dny, Petra

  OdpovědětVymazat
 21. Krásná orchidej a voňavý dáreček. Maminka kdysi dostala orchidej, která po odkvětu už nekvetla, ale měla krásné zdravé listy. Po maminčině odchodu jsem si orchidej vzala domů, přesadila a po čase krásně vykvetla. Po odkvětu jsem zastřihla ten stvol a za čas vyrašil další stvol. Nyní se objevil další a tak kvetly dva, ale já jsem je chtěla trochu natvarovat, aby se nepřevracel květináč a tu novou jsem ulomila. Jsem z toho nešťastná, ale snad se na mne nebude květinka zlobit.

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za milou návštěvu ❤