Myjete rádi nádobí? Já jsem v neděli 28. 9. 2014 dopoledne, ve svých 44 letech zjistila, že ano. Asi si teď ťukáte na čelo se slovy, že ta Chudobka je totálně magor. Ne, nejsem, ještě ne. Tedy aspoň doufám :-)
Mám, jako asi spousta z vás myčku a tu moc ráda plním, protože dobře myje. Hlavně sklo, příbory a plastové misky. Ale hrnce musím stejně alespoň trochu předmýt v ruce. V neděli bylo k obědu hovězí na paprice s domácími knedlíky. Povedlo se mi a všem moc chutnalo. Do myčky se hrnce už nevlezly, takže jsem je musela mýt v ruce. Pustila jsem vodu a navlhčila hubku. Kapička jaru se do ní vpila a já ji rozemnula, až se vytvořila jemná pěna. Chytla jsem hrnec za ucho a rukou s houbičkou začala vymývat vnitřek. Uvědomila jsem si, že mě zvuky téhle činnosti vlastně uklidňují. Tření houbičky o stěny hrnce. Šplouchání vody narážející na moji ruku kroužící uvnitř nádoby. V tu chvíli v mé hlavě bylo pouze umývání. Nevnímala jsem ani puštěné rádio. Když jsem pak hrnec opláchla od zbytků jaru a on zazářil čistotou, hřál mě fajn pocit z dobře udělané práce. Teprve až čisťounký, naleštěný a posléze i uklizený hrnec stál na svém místě v kuchyňské lince, moje uši zaregistrovaly Zakázané uvonění z rádia.
Mýt nádobé, to není jedna z věcí, které bych dělala extra ráda. Prostě dělám. Mám ráda čisto, tak mne těší výsledek. Písnička je pěkná, nedivím se, žě Tě mytí bavilo.
OdpovědětVymazatNo vidíš, jak je skvělé mýt nádobí ručně
OdpovědětVymazatNo tak k tomu se musím vyjádřit, i kdybych nechtěla . Já teda prozradím, že sama myčku nemám, tak si to umývání vychutnávám pravidelně, ale... tady je to tak krásně popsáno, krok za krokem ... to musel být přímo umývací orgasmus .
OdpovědětVymazatMytí nádobí? Co to je? Ale vážně. Myčku nemám a nemyslím, že by se nám dvěma vyplatila, ale úspěšně ji zastupuje manžel. Já tedy jen uvařím, najím se a odcházím z kuchyně. Nádobí se vrátím pak utřít až trošku okape.
OdpovědětVymazat[1]: Mě samotnou překvapilo, že mě tato činnost baví
OdpovědětVymazat[2]: Je
OdpovědětVymazat[3]: Prostě mě to najednou přineslo uspokojení a radost. Orgasmus při mytí nádobí? To by asi zůstalo špinavé...
OdpovědětVymazat[4]: Líbí se mi, jak to máte s manželem rozdělené. Asi to tak má být
OdpovědětVymazatKdepak, nejsi magor, to se občas tak stává...
OdpovědětVymazatNicméně ze mně magor asi bude. Nemám totiž myčku .
[9]: Nedovedu si představit být bez myčky. Je to úžasný pomocník
OdpovědětVymazataj ja mám rada umývanie riadov :) v práci odchádzam posledná. Moja šéfka/kamarátka niekedy nechá aj svoje hrnčeky a ja pridám tie moje a mne to spraví radosť ich umyť. Potom sa vrhnem ešte na kávovar a keď mám v piatok poobede čas, poutieram nám aj prach... mám to rada. Niekedy obyčajná mechanická/fyzická vec/činnosť, dokáže naozaj vyrovnať myseľ.... :)
OdpovědětVymazatBtw... umývačku riadu doma nemáme, ale kamoška má a občas ak ma nevidí, rada jej tam riady sama poukladám
[11]: Možná, že teprve teď dospívám, když až v tomhle věku na vlastní kůži poznávám, že mytí nádobí dokáže přinést pocit uspokojení...
OdpovědětVymazat