úterý 8. června 2021

Když se Chudobka vydá na vodu

 V sobotu jsme měli další prima akci z práce. Sjíždění Moravy. Musím dopředu nahlásit, že to bylo opět bezva. Sranda s trochou adrenalinu a spoustou dřiny. Ono veslování v šestimístném  raftu je docela makačka. 

Ráno mě vcelku neochotný manžel (prý si dělal srandu-cha cha cha) odvezl na místo srazu, což byl Hynkov. Cílem naší vodní výpravy byl pak kemp Krásná Morava v Olomouci. Ale než jsme k němu popolupli, zažili jsme několik nádherných sobotních  hodin. Nejprve jsme si museli vybrat vesty, pádla a lodě. Naštěstí bylo předem dohodnuté, kdo pojede na 6 místných raftech a kdo upádluje kánoe. Vyslechli jsem si instrukce co a jak se dělá a co se naopak nedělá. Byly mezi nimi i vtipné glosy, jakože topícího nejprve umrtvíme ránou do hlavy a teprve potom, pokud stále ještě jeví známky života, zahájíme resuscitaci. V partě zdravotníků je jasné, že o podobný černý humor nebyla během plavby nouze. 

Trasa našeho vodního dobrodružství.
Prý jsme ujeli celkem 14 km, ale mapka ukazuje "jen" 12,6
 


Kliknutím na fotku se objeví její zdroj
Během cesty bylo nezbytné několikrát lodě přenést , 
jako třeba na místě Morava - Mlýnský potok.
Lodě nejsou zrovna nejlehčí
a zrovna tento úsek byl nejdelší.


Cestou jsme si navzájem ochutnávali lahvinky plné nejrůznějšího alkoholu. Od rumu, přes zelenou až k mému Magistru. Jediná zastávky byla v kempu Pádlo Horka nad Moravou. Tam kapitán našeho raftu objednal místo pití pivo a bylo vymalováno. Ještě, že na lodi pak bylo nealko. Příšerně teplé a ještě příšerněji bublinkovaté, ale nealko. Během další plavby jsem pak jen dělala, že piju rum a jiné dobroty. Koneckonců ovlažit si rty bylo nutné...Morava byla plná vodáckých nástrah, jako spadené stromy, které totálně zatarasily vodu. Museli jsme přes ně raft nějak přenést. To byly chvíle plné těžké fyzické práce. A taky adrenalinu. Ale i přímo na vodě jsme se museli s lodí během chvilky naučit přímo tančit. Několikrát nás vysvobodila ze zajetí druhá loď, která do nás narazila a tím nás uvolnila ze sevření zákeřných větví zabodnutých do dna řeky.
Pluli jsme na pohodu, chvilkové závody vystřídaly dlouhé minuty soulodění a kochání se nádhernou přírodou povodí Moravy. Do kempu Krásná Morava jsme dorazili pozdě odpoledne. Odevzdali jsme lodě, pádla, vesty a nepromokavé vaky, naopak nám byly přivezeny batůžky se suchým prádlem a jinými nezbytnostmi. Dali jsme si pivo a opekli si špekáčky. To byla panečku dobrota. 


Krátké video z fotek.
Byla to hodně podařená akce. 
Jestli se bude opakovat, ráda bych se jí znovu zúčastnila.
Ahooooj

Ještě stále máte čas zapojit se do naší Hudební abecedy.
Tentokrát hledáme interprety a skupiny na písmenka H a CH.
Těch českých a slovenských je opravdu hodně.
Stačí si vybrat a poslat od nich jakoukoliv písničku z kanálu YouTube
na adresu hudebni.abeceda@seznam.cz
do15. června
Těším se na vaše příspěvky.22 komentářů:

 1. Renatko, tak to jste si tu sobotu opravdu užili. Počasí nádherné a ta dřina k tomu určitě také patří. Ale dobrá nálada vás neopustila, a to je to nejdůležitější. Měj se fajn 😀

  OdpovědětVymazat
 2. To jste si užili jen co je pravda.���� Fukčarinka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byl to srandy kopec. Přesně tohle jsme po tom covidovém šílenství potřebovali

   Vymazat
 3. Pěkně jsi to zpracovala a určitě to bylo fajn. ☺

  OdpovědětVymazat
 4. Podle videa je vidět, že jste si vodu všichni užili. Taková akce by se líbila mému muži, na vodu jezdil s rodiči od mala. A i teď občas jede s kamarády.

  OdpovědětVymazat
 5. Musela to být veselá akce. Už jenom to ochutnávání z lahvinek. Ale zdravotníci to jistí! Měj se pěkně Reni.

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to pozor, veslování na raftu, to by ti můj muž bývalý veslař dal! Na raftu se taky pádluje, mám tvrdou školu od něj, nikdy nevíš, kdy narazíš na veslaře :D. Jinak chystám se zasvětit děti, jsem na to zvědavá, jak se budou na to tvářit, když celý den budou pádlovat, jedeme kousek Berounky v létě. A ad tvoje mapka, já hloupá se divím co tam dělá Chomutov a on je to Chomoutov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omluvám se, je vidět, že jsem prostě zelenáč😀

   Vymazat
 7. To muselo být dobrodružné. 🙂

  OdpovědětVymazat
 8. Super! Mán nafukovací kajak pro jednu osobu na klidnou vodu a kvůli covidu vyplul pouze na našem bazéně. :-D Určitě to byl zážitek, také bych chtěl být kapitánem lodi, jako kapitán pozemního autíčka si alkohol nemohu dovolit... Ale nemám vestu tak raději bez Jindřichohradeckého tuzemáku. ;-) Přeju hezkou neděli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, neděle se vyvedla, víc v následujícím fotočlánku

   Vymazat
 9. Nikdy jsem řeku nesjížděla, natož na raftu. Ale vždy jsem po tom toužila, bohužel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, já po tom ani tak moc netoužila, ale těšila jsem se, to jo. A byla jsem moc spokojená.

   Vymazat
 10. Krásné zážitky, fotky i videjko. Nikdy jsem nesjížděla řeku. Jen kousek Berounku na madračce a říčku v Hřensku na lodičce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byl to jen kousek Moravy, ale byl nádherný a krásně veselý

   Vymazat

Děkuji vám za milou návštěvu ❤