pondělí 10. listopadu 2014

Modrá sféra - Jeffery Deaver

Velice stručně shrmutý obsah by se dal říct několika málo slovy. Příběh jednoho počítačového fanatika, který přestal rozlišovat mezi realitou a pořítačovými hrami. Pomocí precizního sociálního inženýrství proniká do života člověka, který se pro něj stává pouze jednou z postaviček ve hře. Jeho úkolem je osobu zlikvidovat, zavraždit.
Podaří se policii ve spolupráci s hackerem Gilletem, nyní uvězněným za svoji nelegální činnost, tohoto fanatika zastavit?

Tak tenhle příběh me normálně vyděsil. Byl-li úmysl autora vystrašit čtenáře internetem, podařilo se mu to v mém případě dokonale. Pojem sociální inženýrstí jsem dodnes neznala, teď už vím o co jde a vůbec se mi to nelíbí. Použiju zde citaci z knihy, která říká vše: "V počítačovém světě Modré sféry není nic takové, jak to vypadá. A nikdo nemusí být tím, za koho se vydává."

Tentokrát musím přiznat barvu. Tenhle soubor knih uvedený pod hlavičkou nejlepšího světového čtení se tak docela nevydařil. Ne, že by příběhy nebyly čtivé, ale tak docela normálně. Nic moc. Čekala jsem víc. Ještě mám jeen soubor světového čtení, tak snad bude lepší :-)


6 komentářů:

  1. Zdravím,
    zkus někdy severské krimi.Mě se i v mém věku líbí.Mají logiku, jsou ze současnosti, řešení až na  konci-paráda.

    OdpovědětVymazat
  2. Tím myslím, krimi romány severských autorů.Island, švedsko..
    I stará dobrá klasika:Věčně zpívající lesy(Gulbrasson), nebo Lagerlefová: Lowenskoldův prsten, stojí za to si zase přečíst.Jak říkám, kdybys bydlela blíž....

    OdpovědětVymazat
  3. [3]: Už to mám napsané na svém knihovnickém seznámku Kde vlastně bydlíš ty?

    OdpovědětVymazat
  4. Na malé vesnici,mezi Odrama a Hranicemi na moravě. Nezlob se víc  sdělit nemohu.

    OdpovědětVymazat
  5. ten citát z knihy je pravdivý aj v realite. Nikdy nevieš s kým si píšeš, pokiaľ ho osobne nespoznáš. Ľudia sa radi skrývajú za druhú identitu a vytvárajú si tak na internete lepší život, než ten, ktorý v skutočnosti majú... preto je to reálne. Ja som tiež v tomto kolotoči, takže by som vedela rozprávať.... verím, že nájdeš lepšiu zbierku kníh, než bola táto... :)

    OdpovědětVymazat

Děkuji vám za milou návštěvu ❤