středa 16. června 2021

Hudební abeceda H+ CHVítám vás v dalším díle Hudební abecedy. 
Tentokrát si vezmeme na paškál hudebníky 
od H a od Ch. 
Ale ještě než zjistíme, kdo sem vlastně patří, 
pojďte se podívat na to, jak dopadl minulý díl.

Sešlo se nám 20 hlasů
Máme hned tři první místa - Grošáci, Goombya dance Band a Karel Gott.Trochu jsem tabulku upravila.
První sloupec ukazuje body do písmenka F,
ve druhém sloupci jsou body za minulé kolo - za G

No a jak to bude za písmenka H+CH?
To už je na vás.
Mrkněte se, koho jsem tentokrát našla:
Nejprve H u nás, v Česku:
Melja Hlavsa - Muchomůrky bílé,  Petr HapkaHarlej,  Karel Hašler,   Ivan Hlas, Marcela Holanová, Holki,  Pavel Horňák, Vlasta Horváth,  Hradišťan, Michal HrůzaDaniel Hůlka, Eva Hurychová, Hustej Wimpy a Jaroslav Hutka

A jak je na tom H za hranicemi?
HaddawayPavol Habera, Hammel Pavol, George Harrison, David  Hasselhoff , Horkýže SlížeWhitney Houston

Tak a teď CH za hranicemi:
Tracy Chapman a vážná hudba: Frederic Chopin a Aram Chačaturjan


No a konečně se mrkneme, co jste poslali vy:


Geri Halliwell - Look At Me
Písničky od Spice girls se mi líbily (hudba mého dětství/dospívání), ale nejvíc mně v paměti utkvěla členka Geri, která se později pustila na sólovou dráhu. V posledních letech si spíš než hudbu od Spice girls pustím nějakou píseň od ní, například Mi Chico Latino nebo právě Look At Me, která je zajímavá i tím, že černobílý klip se natáčel v Praze.                         
Iva - Anawi 

I Got You Babe - Sonny and Cher
Cher jsem sice zaregistrovala až s jejím comebackem, ale více se mi líbí její starší písně, mezi kterými je podle mě nejlepší nezapomenutelná I Got You Babe, kterou nazpívala se Sonym.  Iva - Anawi


***

Chinaski - Kapradí
Tak u Ch se musím zas zapojit.
Pro mě jednoduchá volba, když mám na blogu zkratku jména LeS :-) Vybírám Chinaski - Kapradí. Melodie je chytlavá a slova jednoduchá, tak kdo chce, si může zazpívat. :-) 
Lenka - Stopy duše


***Hozier - Movement.
Tentokrát posílám Hoziera, který mě zaujal už svým debutovým albem. Je to zajímavý a charismatický zpěvák. Vybrat skladbu nebylo jednoduché, ale nakonec jsem se rozhodla pro Movement. 


***


Hana Hegerová - Potměšilý host
H jako .... Carmen Farkašová. Teď si asi říkáte jestli jsem se nezbláznila. Ale kdepak. Dnešní interpret/ka na H opravdu i s tímto jménem sem právem patří. Hana Hegerová. Tak a už jsme správně. Své původní jméno si změnila a pod novým jí znal celý svět. Bohužel, minulý čas je pravdou, neboť se s námi letos v březnu navždy rozloučila. I proto byla mojí volbou a to jsem měla zas těžké rozhodnutí, buď ona nebo Ondřej Havelka. Oboje je moje krevní skupina a můj top oblíbený žánr. Nicméně paní Hana to vyhrála. Navíc jsem vybrala písničku z období které mám nejraději. A to období spolupráce s Petrem Hapkou a Michalem Horáčkem. Je smutné, že z této trojice pokračuje už jen jedno H, a to Michal Horáček. A tak můj dnešní výběr je poctou dvěma H z tria Hegerová - Hapka - Horáček. Ráda bych tedy místo písmena CH věnovala tomu H dvě písničky. Jako vždy výběr přetěžký, ale o jedné písničce jsem věděla s určitostí že ne, byť by se hodili v jedné písničce dva interpreti na dané písmenko, a tou je Levandulová. Mám už k ní stejný odpor jako k písničce Ewy Farné Boky jako skříň. Ale vybrala jsem písničku ze stejnojmenného alba, skladbu ke které hudbu napsal Petr Hapka, text Michal Horáček a která se jako celé album jmenuje Potměšilý host.              
Vendy - Svět podle Dandíka


Druhá je krásná balada která mi hodně připomíná mou touhu. Stejně jako v písničce i já toužím vrátit se do svého domova, do míst která jsem milovala, kde mi bylo krásně či do podobné staré chaloupky mezi lesy, kde se kouří z komína, okolo teče potok a kde jsem prožívala ty nejkrásnější prázdniny
Vendy - Svět podle Dandíka


***


Tentokrát jsem se obávala, že to nestihnu. Předěláváme byt, dělala se podlaha a já byla dva týdny bez spojení se světem. Když jsem včera dělala pořádek v gramodeskách, uvědomila jsem si, že téměř nestíhám něco vybrat. Muž konečně večer propojil dráty a já se mohu zúčastnit. Stále ještě tak trochu nebydlíme, dnes jsme byli na druhé vakcíně, takže si od všeho dáváme pauzu. Vybrala jsem písničku, kterou opravdu miluju a tou je "Lásko prokletá". Nádhernou hudbu Jacquese Brela krásně otextoval Pavel Kopta. A paní Hana Hegerová jí vdechla duši.                         


***


Interpretka na H je alespoň pro mne jasná. Zbožňuji jak Hanu Hegerovou, tak knížku Petr a Lucie. Proto má tato skladba kus mého srdce. Stejně úchvatný mi přijde i videoklip k písničce. 


Chaozz - Vodopády.
Na CH mě na první dobrou napadl Chaozz a jejich Vodopády. V jednu dobu na základce nehrálo z našich mp3 přehrávačů nic jiného než tohle. Byl to takový ten rap, který nebyl sprostý, naopak dost motivační.. No aspoň v té hloubce, jakou můžou puberťáci pobrat. Je zvláštní poslouchat to po takové době, přece jen už je to dost "oldschool" ale přesto to v sobě své kouzlo má pořád.     
Prostě víla


***


Milan Chladil - Marina
Obě dvě písmenka mi připomněla zpěváky mého dětství a mládí. CH - jednoznačně Milan Chladil. Ve své době neměl konkurenci. A píseň? Těžko vybírat. Tak snad - Marina. Melodická, temperamentní píseň, která vždy vyvolala dobrou náladu a člověk si ji rád zanotoval (Na rozdíl od písniček současné doby).                                                                                              
Janka - Mé radosti
                                                                                              
Stanislav Hložek - Bílá královna                                                     
Janka - Mé radosti      


***


Nejprve to byla  Jasná Páka, později  se jmenovali Hudba Praha.  Jejich pecky hráli na zábavách. Patří k nim skladby jako  třeba Časy zlý, Všechno je naopak,  Majolenka nebo Marijuana. Je to prostě veliký kus mého dospívání. Plno vzpomínek a pak taky začátek mého manželství....      
RenataChudobka

Chumbawamba - Tubthumping (I get knocked down)
Některé kapely znáte, aniž byste si toho byli vědomi. Písničku znám už hezkou řádku let. Ale tuto alternativní  anglickou rockovou  skupinu jsem objevila až dnes. A ona přitom vznikla už v roce 1982. To jsou panečku věci, že?                                                                                  
RenataChudobka


***


Do hudební abecedy posílám dva zpěváky na písmenko "H" - Ondřej Havelka - Dva strážníci a mou oblíbenou Levandulovou - Hana Hegerová. 
Marta - Fukčárinka

Marta - Fukčárinka

Ještě souhrn všech skladeb na play listu písmenek H+CHMůžete dát svůj hlas jedné písničce.
Která to bude dnes?A které to budou příště?
Opět jsem spojila dvě písmenka,
to znamená, že můžete posílat dvě skladby.
Už se těším.

18 komentářů:

 1. Dávám hlas tvému výběru, který zní tak trochu jako zaklínadlo! 😀

  OdpovědětVymazat
 2. Můj hlas patří Lence a Chinaski. 🙂
  Doufám, že minimálně jedno písmenko stihnu poslat minule to bylo skoro na poslední chvíli. 🙂

  OdpovědětVymazat
 3. Renatko, opět skvělý výběr interpretů a jejich skladeb.👍 Večer si vše v klidu poslechnu.
  Měj hezké a pohodové dny. 🍀

  OdpovědětVymazat
 4. Renatko, já termín pro H a CH prosvihla,poslala jsem až dnes. Prosím půjde ještě zařadit dodatečně? Ondřej Havelka _ Dva strážníci a Levandulová Hana Hegerová. Mas to v e-mailu. Děkuji ,polepším se. Fukčarinka

  OdpovědětVymazat
 5. Co je prča, že Hudba Praha mne vůbec nenapadla, byť v ní hraje dlouhá léta můj spolužák ze základky. Já prostě mám zamilovaná jména Hapka, Horáček, Hegerová a Havelka a ty ostatní mě nějak nenapadají. I když Nikoly Hozier se mi taky líbí. A hlas jsem dala Fukčarínce za mého milovaného Havelku. Už proto, že vybrala Tři strážníky kde vedle Ondřeje Havelky a Jana Sládka blbne i můj přítel a kamarád Michal (v tom klipu je to ten šedovlásek). Teď už je bělovlásek :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hudba Praha, to je moje puberta. Na živo jsem na nich byla v Olomouci, to byla paráda, moc jsem si to užila....

   Vymazat
 6. Velmi těžké rozhodování, Levandulová a vůbec Hana Hegerová, těžké těžké. Nakonec vyhrálo Chinaski a Zachraňte kapradí.
  Renatko děkuji, za dodatečné vložení mého opožděného odesláni, polepším se. Fukčarinka

  OdpovědětVymazat
 7. Wendy, děkuji. Ještěže tam hrál tvůj kamarád. Fukčárinka

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za milou návštěvu ❤